Návody na tvoření


 • Návod na jednoduché korálkové klíčenky

  Malou a užitečnou milou drobností jsou klíčenky. Mohou být tématické podle zájmů jejich nositele a je nespočet kombinací různých technik a materiálů. V dnešním návodu si vyrobíme dvě klíčenky. První námořní klíčenka nám připomene léto a druhá bude šikovná například pro mladší slečnu. Můžeme začít tvořit?

  Pokračovat ve čtení…

 • Jednoduché sady z nerezových lůžek a pryskyřice

  Nerezová lůžka nemusí sloužit pouze pro vlepení kabošonů. Lze z nich vyrobit mnohem originálnější a velice hezké šperky ve spojení s epoxidovou (zvanou též křišťálovou) pryskyřicí. Navíc snadno a s minimem vybavení. Dnes Vám nabízím návody na tyto dvě sady včetně několika praktických tipů. Jste připraveni tvořit?

  Pokračovat ve čtení…

 • Náramek z dutinky s apatitem

  Lehký náramek pro letní volnočasovou pohodu, kterou si může vyrobit každý. Základem je modistická dutinka, jemný rokajl a drobnosti pro ozdobu. Samozřejmě budeme potřebovat i základní bižuterní komponenty a vybavení pro korálkování. Připravte si materiál a pojďme tvořit!

  Pokračovat ve čtení…

O autorovi

Tvorbě šperků různými technikami se věnuji od roku 2006. Tvoření mě velice baví a proto Vám zde přináším různé kreativní návody.

Mé šperky můžete zakoupit pod značkou
Šperky Štígro.

Spolupracuji s e-shopem Korálky Katlas, pro které píši návody na jejich blogu.