Výroba šperků


Od roku 2006 se aktivně věnuji výrobě šperků pomocí různých bižuterních technik. Za svoji dlouholetou kariéru jsem se naučil mnoho bižuterních technik a jako profesionál jsem se účastnil jarmarků v okolí Chrudimi.

Dlouhodobě se specializuji především na techniku kroužkování (chainmaille) a kombinaci s korálky z pravých minerálů. Pokud možno lepších dostupných kvalit.

Aktuálně stojím za značkou Šperky Štígro a své šperky prodávám na stejnojmenném e-shopu Šperky Štígro

Na sociálních sítích mne můžete sledovat:

Kroužkování (chainmaille) je starodávná technika. Spočívá ve spojování mnoha malých kroužků pomocí specifických postupů – vazeb. Především se používají kroužky z eloxovaného hliníku, které mají krásný lesk, syté barvy, odolný povrch, jsou pevné a šperky jsou velice lehké a trvanlivé.

Již od počátku jsem chtěl tvořit šperky, které budou kvalitní a trvanlivé, tedy že budou dělat majitelkám radost opravdu dlouhodobě. K tomu účelu využívám i komponenty a dráty z nerezové (chirurgické) oceli.

A protože mě výroba šperků opravdu baví (ostatně jinak rukodělné činnosti dlouhodobě dělat nelze), tvořím pro Vás na tomto svém webu i návody na tvoření.

V roce 2021 jsem začal jako autor návodů spolupracovat s e-shopem Korálky Katlas.

Jak to vše začalo?

Když se psal rok 2004, začal jsem se věnovat drátování. Následně jsem přešel na další bižuterní techniky pro výrobu šperků a různě je i kombinoval.

V roce 2008 jsem začal své šperky prodávat na jarmarcích v okolí Chrudimi. Tehdy byl chlap vyrábějící bižuterii spíše pro smích. Ale za roky tvrdé práce, vytrvalosti a zdokonalování jsem si vydobyl jméno. Zákaznice se každý rok vracely pro novinky v nabídce a chodily cíleně za mnou.

Dlouhé roky jsem vzhledem k dalším činnostem a pracovní vytíženosti jezdil pouze na občasné jarmarky. Postupně jsem ovšem začal plánovat přechod do on-line prostředí a následně spustil vlastní e-shop Šperky štígro – www.sperkystigro.cz.