Zoopark Na Hrádečku Horní Pěna


Pokud se vydáte z Jindřichova Hradce jihovýchodním směrem, naleznete na kopci v obci Horní Pěna soukromou zoologickou zahradu. Jmenuje se podle kopce, na kterém se nachází – Zoopark Na Hrádečku. Rodinná zoologická zahrada vznikla zprvu nenápadně láskou ke zvířatům a jejich chovu. Otevřena je od roku 2014 a neustále se rozvíjí. Na 10ha majitelé uvádí na 80 druhů zvířat. Mezi nejlákavější zvířata patří pumy, lvi, vlci, surikaty, lemuři, mývali nebo i hyeny. Pokud patříte k příznivcům opic a terarijních zvířat, přijdete si také na svá oblíbená zvířata. Tím ovšem výčet nekončí.

Hned na začátku je několik největších výběhů pro ovce, kozy, lamy a velbloudy. Děti jistě potěší vidět poníka či osla. Nelze přeslechnout papoušky a několik pávů si hrdě kráčí mezi návštěvníky v blízkosti občerstvení. U občerstvení je i příjemné posezení a koutek pro děti. Právě zde je i pavilon s opicemi a s velikým množstvím terarijních zvířat.

Některá zvířata samozřejmě „odmítají poslušnost“ a schovávají se ve svých domečcích, s touto možností je třeba počítat v každé zoo 🙂 Také je nutné počítat s tím, že přes pletivo výběhů větších zvířat není snadné fotit, focení ale možné je.

Zoopark se postupně rozrůstá „za běhu“, což dosvědčují rozestavěné výběhy. Majitelé se snaží o výchovný charakter zoo, můžete si tak poslechnout pravidelné komentované prohlídky s krmením (trvají přibližně 1,5h a musíte si jejich termíny ověřit na webu zooparku). Časté jsou i akce pro děti.

Prostorné parkoviště je na kopci přímo před vstupem. Cesta k parkovišti je široká pro jedno auto a připomíná spíše polní cestu, odbočuje se na ni z hlavní silnice. V širokém okolí nečekejte obrovské bilboardy a návěští, spíše jen občasné nenápadné bannery s adresou zooparku a ne vždy na ideálních místech (například na kruhovém objezdu).

Vstupné je 100Kč pro dospělé, 60Kč pro důchodce (od 65 let), 50Kč pro děti, studenty a majitele průkazů ZTP. Děti do 3 let mají vstup zdarma. Otevřeno denně 9-18h. Komentované prohlídky jsou aktuálně uváděné o víkendech v 10h a ve 14h, o letních prázdninách ve stejný čas denně.

Turistickou vizitku (č.4414) si můžete zakoupit přímo v zooparku.

Dokumentující fotografie naleznete

,