Ohlédnutí za letní dovolenou 2018


Letošní letní dovolená utekla jako voda a jsem zpět v pracovním procesu. Nebo spíše se o to snažím vzhledem k denním teplotám. Loni jsem pozdrav z dovolené spojil s článkem o cvičení během dovolené, letos to napravuji dodatečně po návratu. Můj starý notebook to totiž během dovolené „vzdal“. Stihl jsem ale připravit spoustu zajímavého materiálu pro tento blog a alespoň se s Vámi o pár plánovaných článcích do budoucna rozdělím. Připravuji totiž novou sérii článků.

Letošní dovolenou jsme naplánovali do Jeseníků k vodní nádrži Slezská Harta, jen na druhou stranu než před několika roky. Naivně jsem si myslel, že dokončím průzkum k dopsání komplexnějšího článku z této oblasti. Vzhledem k tropickým teplotám a neprůchodnosti cest to dopadlo trochu jinak. Na dovolené jsem tentokrát odpočíval, připravoval články pro blog a našel i několik rozepsaných článků z minulých dovolených (ty jsem v minulosti marně hledal). Co jsem tedy připravoval?

Pro Fitness téma mám rozepsanou sérii článků o možnostech komerčních cvičení, o cvičení v domácích podmínkách včetně návodů, jak si domácí posilovnu vybudovat a vybavit. Jelikož trénuji především doma už 4 roky, mám s tím bohaté zkušenosti. Také si probereme různé sportovní doplňky výživy s vysvětlením, co má význam kupovat pro začátečníka, co později a také i co jsou „vyhozené peníze“. Jsou to poměrně dlouhé texty, musím je ještě zkrátit nebo možná i rozdělit na více dílčích článků.

Série Chlap v kuchyni bude pokračovat vyšším levelem palačinek, další mise slibují použití piva nebo i vína. No samozřejmě, že pod maso, jinak bych o tom nemluvil. A na odlehčení přijde i sladký dezert. Ještě letos dojde i na hodnocení prvních misí, snad je zvládnu v pořádku a bez ztráty kytičky. Doufám, že mi držíte pěsti.

Tipy na výlet jsem nalezl i nedokončené články z loňské dovolené, notebook evidentně zlobí už delší dobu. Postupně k tipům na výlet připravím i fotografie, podíváme se na jih naší republiky, projdeme část Jeseníků a vezmeme to i trochu na sever. Během dlouhých zimních večerů projdu starší fotografie a myslím, že témat na výlety budu mít opravdu dostatek. Během toho budu rozšiřovat i fotogalerii.

dostávám se k další novince, u které trávím poslední dobou hodně času. Když vynechám několik posledních dní, kdy jsem pracoval na zakázce produktových fotografií, tak se věnuji otázce DAW a domácího hudebního studia. DAW jsou komplexní programy pro tvorbu hudby na PC a její zpracování. Používají MIDI klávesnice, takže se vlastně i učím hrát na klavír a je to docela boj… Před 20 lety jsem si poprvé vyzkoušel možnost tvorby hudby na PC, před 15 lety byly zajímavější možnosti a těm jsem se spolu se zvukovou technikou věnoval i na jednom odborném webu. Realizaci jsem tou dobou musel nechat na „někdy do budoucna“ a musela mi stačit ozvučovací technika (tvorba a návrh reprosoustav, menší promoakce a diskotéky, technické zajištění malého lokálního rádia).

V současné době jsou potřebné komponenty i programy konečně snadno a především levně dostupné, kompatibilita bezproblémová a další výzva přede mnou. Mnoho lidí v této době natáčí svá videa nejen z dovolené. Pro mnohé to je i koníček, často se zveřejněním výsledků na youtube. A kdo by nechtěl své video vylepšit vlastním hudebním podkresem, u kterého nebude v konfliktu s autorskými právy těchto zvukových podkladů. Navíc to je snadné a věřím, že tato připravovaná série článků bude přínosem pro mnoho čtenářů.

Jelikož mi testování těchto programů ještě nějaký čas zabere, nechci slibovat, kdy nabídnu první článek ze série, kde se tvorbě domácího hudebního studia budu věnovat. Krok po kroku včetně podrobností k volbě jednotlivých komponent a pro koho a pro jaký účel budou vhodné. Opět to je spousta informací a už teď i hodně stran textu.

Pokud Vás možnost domácího studia zajímá, klidně mi napište, jakou byste měli představu studia – co v něm chce tvořit, jaké máte možnosti, požadavky. Mohu podle toho následně připravit i ukázky možností i přímo pro Vás.

Mějte krásný den 🙂

,