Aktuální novinky a co Štígro chystá


Konečně mám za sebou technicky složité období – od jara jsem totiž fungoval bez pracovny. Nebylo to nic snadného, navíc jsem pomáhal rodičům a dodělával nějaké resty z loňska (od podzimu jsem nemohl na záda). Jsem odpočinutý i po krátké dovolené a s plným elánem pokračuji!

Pokračuji samozřejmě delší dobu, ale nyní jsou konečně vidět výsledky delších příprav. Jak na sociálních sítích, tak brzy i v mé nové pracovně a připravuji pro vás spoustu zajímavých novinek. Vezměme to ale postupně…

Před stěhováním pracovny jsem blog ještě převedl na nový redakční systém. Bohužel nebylo možné automaticky zachovat všechny články a překopíroval jsem jen ty nejzajímavější (ano, úplně ručně a byla to naprosto příšerná práce).

$tigro a sociální sítě

Dlouhodobě jsem pro příspěvky spojené s blogem používal své osobní (soukromé) profily a youtube kanál své značky šperků. Byl v tom zmatek a musel jsem v tom udělat pořádek. To se ale musí s rozmyslem, aby to mělo hlavu a patu.

Své osobní soukromé profily jsem tedy nechal stranou a vytvořil jsem zcela nové profily pouze pro tento blog stigro.cz.

A první novinka – jsem i na pinterestu 🙂

Naklikejte si tedy odběry, ať vám neunikne nic nového a zajímavého!

Téměř nová pracovna

Nová pracovna je dlouhá náročná kapitola, která se blíží ke zdárnému konci. Pracovna je víceméně přestěhovaná a dočasně mám na práci alespoň starý kuchyňský stůl, který se mi podařilo neplánovaně získat. Díky tomu mohu fungovat, ale ještě to není ono…

V příštím týdnu očekávám dodání zbytku materiálu potřebného na výrobu vysněného pracovního stolu. O něm sním již dlouho a za tu dobu jsem jeho návrh stihl mnohokrát předělat až do stávající finální verze. Myslím, že podrobnosti sepíši v nejbližších dnech do samostatného článku.

Co je ovšem důležité, tak nový stůl bude komplexní pracovní prostor pro administrativu i pro výrobu šperků a jejich snadné nafocení. Včetně možností fotodokumentace a mám i webkameru. Zároveň poslouží i jako audiovizuální studio pro nahrávání video návodů, jejich střih a též i jako malé hudební nahrávací studio. Hudební podkresy pro návody si totiž skládám sám.

Návody a další obsah

Tím jsem již nakousl další novinky. Velký stůl s možností světla znamená prostor, kde mohu natáčet videonávody. Videa „překvapivě“ vkládám na výše uvedený nový youtube kanál a s podrobnostmi budou i zde ve formě článku. Při odběru youtube kanálu uvidíte i návody, které vytvářím pro Korálky Katlas (s nimi spolupracuji již druhým rokem).

V nejbližší době budu stříhat návody na náušnice a nákotník. Jistě již máte zakliknuté odběry na Facebooku i Instagramu, takže se o nových článcích dozvíte včas.

Do konce prázdnin si ještě společně vyrobíme podtácky pod skleničky a hrnky. Další kreativní návody technického rázu zatím neprozradím, ať máte nějaké překvapení.

Velké resty mám v množství nepublikovaných fotografií z výletů v posledních letech a tím i s tipy na výlety. S tím se tedy chystám také „něco udělat“ a doplnit do patřičné rubriky i do fotogalerie. Ostatně s těmito fotografiemi plánuji od sprna jednu specialitu na instagramu 😉

Šperky Štígro

Po celou dobu e-shop funguje a dostal tunning v podobě nového dopravce (Balíkovna) i zajímavějších cen dopravy a především zajímavý věrnostní systém pro zákazníky.

Od jara připravuji nové šperky a především novou řadu šperků na podzim. Je to ohromná spousta práce, plánování i logistiky. Ano, zásobování materiálem je složitější i v mém oboru. Přes léto mě na nové kolekci čeká ještě spousta práce a času.

V nejbližších týdnech na e-shop www.sperkystigro.cz postupně přidám:

 • rozšíření řady Křivky o nové sady nejen z nových minerálů:
  • syntetický rubín (má luxusní sytou rubínovou barvu 🙂 )
  • rodochrozit
  • malachit
  • beryl
  • apatit
  • zelený aventurín
  • chalcedon
  • kunzit
  • čaroit
  • speciální fluorescenční korálky!
 • klíčenky s vlastními autorskými přívěsky (tématické i motivační dle mých originálních návrhů)
 • samostatné náušnice z minerálních korálků
 • oblíbené minerální sady s minerály ve tvaru kapek
 • doplnění vyprodaných sad Křivky
  • kyanit
  • bílý měsíční kámen (materiál očekávám začátkem srpna)
  • amazonit
  • apatit
 • doplnění vyprodaných sad Katka a rozšíření o další minerály (v průběhu srpna)

Pokud Tě zajímají i mé autorské šperky, nezapomeň sledovat i značku Šperky Štígro, která je samostatná od počátku:

Fotografická činnost

Má veškerá dlouhodobá fotografická činnost sestává z produktových fotografií a souvisejících fotografií pro potřeby e-shopu s modelkou. Klasické focení lidí – tedy portrétní, glamour a boudoir fotografie – mi již dlouho chybí.

V srpnu mě čeká velké focení nových šperků na modelce a jednu modelku (černovláska či zrzka z Chrudimi) budu i hledat.

Rád bych během prázdnin uskutečnil pohodové odpočinkové focení v Chrudimi (po městě a okolí, glamour, boudoir)/ Slatiňanech (u Kochánovických rybníků). Vzhledem k mé časové vytíženosti to vidím formou TFP v improvizovaném termínu než abych vypsal termín komerčního focení. Pokud jsi nadšená modelka z Chrudimi (18+, klidně i s minimem zkušeností), tak mi napiš (e-mail, nebo tady jsem na facebooku) a můžeme zkusit něco vymyslet 😉 Níže přikládám ukázku mého portfolia.